De hoofdklasse lonkt !

31 mei 2026 | Nieuws

Afgelopen zaterdag zette ons eerste een enorme stap richting het kampioenschap en dus promotie naar de hoofdklasse. De hoofdklasse, man, wat klinkt dat heerlijk. Op een warm Wipperspark werd Maasluis verslagen met 20 – 21. Dat betekent dat de eerstelingen zich zaterdag zelfs een kleine nederlaag kunnen permitteren tegen Korbis om het kampioenschap en de promotie binnen te halen, waarbij het voor zich spreekt dat we gaan voor de volle winst.

Maar eerst terug naar Maassluis. Alhoewel de uitslag anders doet vermoeden, was het heel de tweede helft duidelijk dat KCR de bovenliggende partij was en dat het team met de beide punten naar Ridderkerk zou terug keren. Twee treffers van de thuisploeg in de laatste minuut zorgden voor uiteindelijk een nipte overwinning, maar in feite was het krachtsverschil zeker na de rust veel groter.

Voor ons gevoel werd de wedstrijd beslist in de laatste minuut voor de rust. Na een goed begin werd de thuisploeg langzaam aan sterker en kwam het via een stand van 5 – 5 zelfs op een voorsprong van 8-6, 9-7 en 10-8. Het was de jarige Thomas die de ploegen weer op gelijke hoogte bracht(10-10), waarbij Maassluis bij 10-9 nog een stip miste.

Met nog één minuut te gaan tot de pauze hadden we ons eigenlijk al verzoend met een gelijke ruststand. Zo niet Floris-Jan “Bode” Bos. Floris-Jan stond nog maar net in het veld (wissel voor Thijmen) of hij knalde van vér de 10-11 binnen. Daarna was Maassluis zo vriendelijk om binnen 5 seconden balverlies te lijden. In het aanvalsvak stond Floris zo’n beetje op dezelfde plek van de 10-11 nog een beetje na te genieten van zijn treffer toen hij opnieuw in balbezit kwam. Dus nog maar eens proberen vanaf dit fijne plekje…. en met succes. Hoppa, ruststand 10-12.

Na de rust via treffers van Thomas (zaterdag goed voor zes doelpunten) en een sterk spelende Naomi direct door naar 10-14. Vanaf dat moment speelde KCR een gewonnen wedstrijd. Slechts eenmaal, bij de stand 14-15 dreigde Maassluis langszij te komen, maar het was Lisa die op “haar” plekje, schuin achter de paal, de marge weer tot twee doelpunten vergrootte.

Vervolgens zagen we nog een heerlijke doorloopbal van Jesse die op een vierkante meter zijn tegenstander dolde en daarna uit een onmogelijke positie afrondde, zagen we een heerlijk doelpunt van opnieuw Lisa die op een bijna onzichtbare manier voorbij haar tegenstander was geslopen én zagen we vlak voor onze neus topcoach Steven zijn ploeg op de momenten dat het nodig was bij de hand nemen op een even bevlogen en enthousiaste manier als in zijn eerste KCR-jaren. Pas in de ultieme slotfase kwam Maassluis van 17-21 dus nog terug tot 20-21, maar dat kon het tij niet meer keren. Een heerlijke en terechte overwinning van een team dat vrijwel het gehele seizoen heel constant presteert. Nu jezelf zaterdag nog even belonen……..

Wat valt er nog meer te melden over de afgelopen speelronde? Het tweede walste zaterdagochtend over Sporting Delta heen: 10-26. Uit berouwbare bron hoorden we dat de tweede helft heel indrukwekkend geweest moet zijn. Dit zorgt ervoor dat ook het tweede zich zaterdag aanstaande een kleine nederlaag kan permitteren om kampioen te worden. Maar ook zij gaan natuurlijk voor de volle winst. En aangezien de bikkels van het derde afgelopen zaterdag maar weer eens kampioen werden (wel uniek hoor, de prestaties van dit team) kan het zomaar gebeuren dat het 1e,2e én het 3e dus kampioen worden. Dat wordt dringen op de platte kar.

Ook vermeldenswaardig: van een aantal opgewekte meiden uit de U19 -1 ( de A-1 dus) die in Maassluis naast ons stonden kregen we te horen dat hun team na een zwaar zaalseizoen (maar twee puntjes behaald….) nu in de tweede helft van de veldcompetitie inmiddels een aantal wedstrijden heeft gewonnen. En dat is goed om te horen.

Wel, op naar aanstaande zaterdag. We kunnen bijna niet wachten.

Een betrokken KCR-lid.